1. HFK Olomouc vs. Chomoutov

Bitva v mrazu (Radomír Čamek)
V úterý 17. února se na umělce v Holici uskutečnilo přátelské utkání mezi staršími žáky Chomoutova a 1. HFK Olomouc. Do tohoto utkání jsme šli jako jasní outsideři a už předem jsme počítali s prohrou, proto bylo naším cílem hlavně zahrát si kvalitní fotbal. Bohužel počasí nám vůbec nepřálo a hladina rtuti na teploměru se mohla pohybovat někde mezi -5 a -10° Celsia.

Zápas byl zahájen poměrně klidně a až překvapivě vyrovnaně, postupem času se ale zařadil do předpokládaných kolejí. Holice nás začala přehrávat, ale zpočátku nepřesně zakončovala. S přibývajícím počtem střel, se však zvýšila i úspěšnost co se přesnosti týče, takže padali góly. V prvním poločase nám Holice vstřelila tři.

O přestávce si oba celky vyměnily gólmany, jelikož Pavel Hegar měl práce moc a naopak brankář soupeře v bráně mrznul, protože v prvním poločase se náš tým dostal pouze k jednomu rohovému kopu a to byla jediná situace kde alespoň nějak došlo k ohrožení soupeře. Zápas pokračoval s velkými změnami na straně Holice, ovšem tempo utkání to nijak nepoznamenalo. Holice nás stále přehrávala a to především díky skvělé hře na jeden dotek. Přesnost soupeřových střel byla vyšší než v první půli, ovšem góly víc nepadali, jelikož brankář Ryšánek chytal famózně. Díky tomu se naše družstvo dostalo i k několika útočným výpadům, ale většinou neúspěšně ztroskotali na obraně Holice. Holice nám přidala stejný počet branek jako v prvním poločase a jedinou útěchu přinesl pár minut před koncem krásný gól Jirky Neplecha, který narušil domov pavoukům v levé šibenici a upravil tak na konečných 6:1.