Chomoutov:Čechovice

Povedený závěr sezóny (Radomír Čamek)
Sobota 13. června se zapíše jako velmi povedený den do fotbalových statistik Chomoutova. V tento den totiž zvítezila naše mužstva ve všech zápasech.

Vše náramně odstartovali mladší žáci, kteří nasázeli hostům z Čechovic neuvěřitelných osm branek. Radost jim mohla pokazit snad jenom inkasovaná branka v samotném závěru utkání, která je však o zasloužené vítězství nemohla připravit.

Ve stopách svých mladších kolegů se samozřejmě snažili jít i starší žáci, ale ihned po startu se jim to příliš nedařilo. Útočné šance sice byly, jenomže chyb v obraně také nebylo po skromnu. Náš celek možná kraloval na hřišti, ale nedokázal se prosadit v koncovce a z toho plynuly nebezpečné protiútoky hostů. Ani jeden z týmů ale nedokázal využít své příležitosti, takže do kabin odcházela obě mužstva s čistým kontem.

Druhý poločas probíhal ze začátku podobně, ovšem tentokrát byla obrana pozornější, záloha tvořivější a útok nebezpečnější, tudíž přišlo to, co přijít muselo. Dlouhý míč, který špatně odhadl obránce soupeře, jehož chybu Čami s přehledem využil (1:0). Místo obranné hry, však naše mužstvo pokračovalo i nadále v rozvážném útočném pojetí. Čechovice se však nevzdávali, takže jsme museli postupem času přejít spíše ke hře na vlastní polovině. Jenomže místo srovnání přišla pojistka v podání dalekonosného kopu Nepliho, který až z poloviny hřiště vypustil střelu, se kterou si brankář soupeře neporadil (2:0). Závěr zápasu znamenal tvrdou zkoušku zejména pro obranu domácích, kterou však chomoutovští starší žáci prošli s vyznamenáním.

Sestava Chomoutova: 1. A. Nykl - 2. F. Zubal, 3. M. Šimek, 4. D. Gaja, 5. J. Neplech (2. gól), 6. D. Hruška, 7. M. Jemelka, 8. P. Daněk, 9. R. Čamek (1. gól), 10. M. Nevěřil, 11. L. Holubec (C) - 12. Kachna :D, 13. R. Sázel, 14. L. Vokurka

Diváky na fotbalovém hřišti v Chomoutově, však čekali ještě další dva zápasy a to v kategorii dorostenců, kteří hostili Štěpánov a mužů, za kterými zavítali fotbalisté z Vilémova.

Pro dorostence nezačal zápas nejlépe, hned po prvních pár minutách inkasovali od Štěpánova branku díky které se dostal jejich soupeř do vedení. Naštěstí však na sebe odpověď domácích nenechala dlouho čekat a díky gólu Dokoupila se stav měnil na 1:1. Tento stav vydržel téměř až do konce zápasu, kdy však na samém sklonku utkání zařídil tři body pro domácí Radek Epstein. Celkové skore utkaní 2:1.

Letošní sezónu Chomoutova uzavřelo utkání mužů mezi naším celkem a hosty z Vilémova. I naši muži byli uspěšní a výsledkem 2:1 i oni uzavřeli sezónu vítězně.