Chomoutov:Chválkovice

Derby přineslo zklamání (Radomír Čamek)
Neděle 20.4. nebyl šťastný den pro starší žáky Chomoutova. V tento den se odehrálo derby s Chválkovicemi. Z tohoto derby jsme si chtěli odnést body, ale štěstí nám nepřálo. Naše družstvo nastoupilo ve svých oblíbených bílých dresech, ale dnes jim ani dresy nepřinesly štěstí. Vytrvalý děšť den před zápasem udělal z hřiště rozbahněnou plochu, na které se hrálo oběma týmům příšeřně. Chválkovice nám vstřelily rychlou branku hned v prvních minutách zápasu (jak už to u nás bývá). Oproti ostatním zápasům nás ale tato branka nepoložila do kolen a hráli jsme dobře. Okupovali jsme branku Chválkovic a nakonec to vyšlo. Petr "Melinho" Hansel se dostal k míči a poté co ho zezadu přistrčil hostující obránce, vybojoval našemu družstvu pokutový kop. Míč si postavil Jirka Neplech a se štěstím vstřelil svou třetí branku z penalty z posledních tří zápasů. Na konci poločasu jsme jednoznačně přehrávali soupeře, ale nepodařilo se nám proměňovat šance, které šly buď těsně vedle nebo je zlikvidoval famózní gólman hostů Jaroslav Gregor. Poločas skončil nerozhodně 1:1, takže v dalším poločasu boje na bahně se začlo zase od začátku. Chválkovicím se začalo dařit a nám se neustále lepila smůla na paty. Všechny naše šance pochytal opravdu brilantní brankář Chválkovic. Ať už to byla střela do šibenice, nebo hlavička k tyči z bezprostřední blízkosti, se vším si tento výtečný strážce branky poradil. Nicméně Pavel Hegar v tomto zápase také zazářil a vychytal i absolutní gólovky. Bohužel po rohovém kopu hostů nestačil na doražený míč, a tak se Chválkovice ujali vedení. Po této brance domácí začali hrát velmi ofenzivně, takže obrana byla dost otevřená, čehož soupeř využíval. Nejprve se jim to nedařilo, jelikož jejich pokusy zneškodnil Pavel Hegar. Ale po další chybě obránců, se už hostům zvýšit podařilo. Přes veškerou snahu už jsme se stavem nic neudělali, takže jsme z derby odešli poraženi 3:1.

Sestava Chomoutova: 1. P. Hegar - 2. M. Šimek, 3. O. Stavinoha, 4. D. Gaja, 5. J. Neplech, 6. D. Hruška, 7. R. Sázel, 8. P. Daněk, 9. T. Ptačník, 10. D. Stříž, 11. P. Hansel, 12. M. Doležel, 13. R. Čamek, 14. M. Nevěřil, 15. L. Holubec

Střelci: J. Neplech

Nejlepší hráč: P. Hansel

Informace o zápasu mladších žáků budou doplněny později...