Chomoutov:Chválkovice

Obrovská smůla starších žáků (Radomír Čamek)
V sobotu 30. srpna se odehrálo na našem hřišti olomoucké derby. Přijeli k nám totiž Chválkovice. Starší žáci nastoupili už od začátku mnohem aktivněji a soupeře téměř nepustili k míči. Bohužel zklamala nás koncovka. Zřejmě největší šanci měl domácí útočník s čislem 10 Míša Nevěřil, který z malého vápna přestřelil branku poté, co k němu gólman vyrazil míč po skvělé střele Marka Jemelky. Po prvním poločase jsme tak odcházeli do kabin za stavu 0:0. Do druhého poločasu jsme nastoupili snad ještě aktivněji než v tom prvním a přineslo to své ovoce. Kolem 5. minuty po začátku druhé půlky a Jirka Neplech vyslal zhruba z 35 metrů svou slabší pravou nohou pomalou přízemní "střelu" a hostující brankář Patrik Šuba ji po neuvěřitelné chybě propustil. Po tomto gólu hra pokračovala ve stejném rytmu. Stále jsme byli u míče častěji a stále jsme se nemohli prosadit. A pak to bohužel přišlo. K míči se dostal hostující hráč s číslem 2 Lukáš Novák a svou ranou srovnal stav utkání na 1:1.

Ihned po naší rozehrávce přišel nízký centr, který zachytil úmyslně rukou hráč Chválkovic s číslem 3 Jaroslav Dvořák a rozhodčí ho červenou kartou poslal do kabin. Náš soupeř se v 10 bránil zuby nehty a stále zakopával míče do lesa, simuloval zranění nebo si minutu upravoval míč na rozehrávku, aby získal čas. Tato taktika je samozřejmě nesportovní ovšem účinná, takže hosté mohli být s průběhem utkání spokojeni. Už se jenom dohrávalo, když z ničeho nic vystartoval opět Lukáš Novák, utekl obraně a svým druhým gólem v utkání nás poslal do kolen. Gól padl bohužel v nejméně vhodnou dobu těsně před koncem utkání, tudíž jsme se stavem už nic nezmohli. Konečné skóre: 1:2.

Sestava Chomoutova: 1. Pavel Hegar - 2. Adam Kluka, 3. Tomáš Ptačník, 4. David Gaja, 5. Jiří Neplech, 6. Petr Hansel, 7. Marek Jemelka, 8. Pavel Daněk, 9. David Hruška, 10. Michal Nevěřil, 11. Lukáš Holubec - 12. Radomír Čamek, 13. Roman Sázel, 14. Marek Bartoněk

Branka Chomoutova: J. Neplech