Chomoutov : Nezamyslice

Zasloužená výhra a kanonáda mladších (Radomír Čamek)

V sobotu 23.3. jsme odehráli mistráky s Nezamyslicemi. Nečekali jsme nic jiného než výhry a to se podařilo.

Starší žáci do utkání nastoupili v dlouho očekávaných zbrusu nových bílých dresech a poměrně se nám v nich dařilo. Chomoutov nastoupil v nové kombinaci. Bílé dresy, černé trenýrky a černé štulpny. Nezamyslice bohužel nastoupili v černých dresech a v bílých trenýrkách a štulpnách, takže jsme se na hřišti někdy trochu pletli. Zápas jsme začali aktivně, ale náš útok byl poměrně bezzubý. Na hosty jsme tlačili, ale stále se nám nepodařilo najít skulinku, díky které bychom se dostali do nějaké větší šance. Navíc soupeř nám dělal problémy z brejků, které však naštěstí Dan Boyko s Ačou pohlídali. Kolem 10. minuty přišla ošklivá chvilka, když hosté vybojovali volný přímý kop z hranice šestnáctky. Střela byla velmi pěkná, ale naštěstí pro nás jí zastavilo břevno. To byla největší nezamyslická příležitost v utkání. V dalším průběhu utkání, jsme už soupeře jednoznačně přehrávali a měli jsme i lepší příležitosti v útoku. Klíčová chvilka bylo střídání útočníků. Do hry nastoupila dvojice posil z Holice David Stříž a Pavel Daněk a ti prakticky rozhodli utkání. Po skrumáži před brankou se míč šťastně odrazil k našim hráčům a po chaotické spolupráci Davida Stříže s Pavlem Daňkem dorazil druhý jmenovaný míč do sítě. Tento gól však Nezamyslice nijak nepoznamenal a ti hráli nadále svou defenzivní taktiku. Stav 1:0 už vydržel do konce poločasu, a tak jsme šli do kabin celkem spokojeni. O přestávce jsme se však museli převléknout do "starých" červených dresů, jelikož soupeř sváděl svou špatnou hru na barvu dresů. Zajímavé je, že 2. poločas, který jsme odehráli v červených dresech, jsme hráli ještě mnohem lépe a hosty jsme nepustili na vlastní polovinu a prakticky ani k míči. Neustále jsme si vytvářeli příležitosti, ale Nezamyslice jen bránili a odkopávali míče. Hra probíhala pořád stejně, až přišla velice šikovná přihrávka Davida Stříže na Lukase Fukana a ten zvýšil na 2:0. Ani po této brance Nezamyslice nezměnili svůj styl hry, a tak zápas skončil 2:0. S výsledkem jsme spokojeni, jelikož soupeř od podzimu viditelně posílil. Mohli jsme vstřelit více branek, ale 3 body jsme vybojovali a to je hlavní. Podle zápasu můžeme říci, že se nám zimní příprava povedla, ale až příští zápas ukáže, jak jsme na tom, protože příště, už hrajeme bez našich opor Dana a Lukase. V zápase se nikdo nezranil, takže proti Tovačovu nastoupíme v kompletní sestavě.

Sestava Chomoutova: 1. P. Hegar - 2. T. Absolon, 3. D. Boyko, 4. D. Gaja, 5. D. Hruška, 6. L. Neplech, 7. P. Hansel, 8. T. Doležel, 9. T. Ptačník, 10. L. Fukan, 11. R. Čamek - 12. M. Šimek, 13. P. Daněk, 14. D. Stříž, 15. M. Nevěřil, 16. R. Sázel, 17. L. Holubec

Střelci: P. Daněk, L. Fukan

Nejlepší hráč: D. Boyko

Informace o zápasu mladších žáků budou doplněny později.