Hra bez srdce

Hejčínský turnaj šesti družstev (Radomír Čamek)
V sobotu 19.1.2008 přijeli naši starší žáci na gymnázium Hejčín, kde nás čekalo šest kvalitních družstev z olomouckého kraje. Do třech šaten, se museli vejít vždy dva týmy a v naší šatně byli Nové Sady, takže rivalita začala ještě před zápasem. Odehráli jsme jak zahajovací, tak závěrečný zápas turnaje a naším prvním soupeřem byli právě Nové Sady. Všichni jsme samozřejmě chtěli vyhrát tento zápas, jelikož každý věděl, že Nové Sady budou patřit k těm lehčím soupeřům na tomto turnaji a navíc pár hráčů se vzájemně zná a to je motivace jako hrom. Zápas začal velice vyrovnaně, ale pak přišel volný přímý kop, který Dan Boyko parádně trefil k tyči Novosadské brány. O pár minutek později, se k míči dostal Čami a podle známého fotbalového přísloví když nevíš co s balónem vystřel vstřelil druhý gól Chomoutova a první gól ve svém životě. Pak se Nové Sady trošku vzpamatovali a kontaktním gólem snížili na 2:1, ale na hřišti začala vládnout dvojka Bojčin, Fučák a byl z toho třetí gól Chomoutova, který vstřelil druhý jmenovaný do proti pohybu gólmana Nových Sadů Svozila. Porazili jsme tak tým z vyšší soutěže 1:3. Čekala nás 3 zápasová přestávka, ve které jsme studovali hru soupeřů a pilovali strategii. Pak už jsme se všichni těšili na hřiště, kde na nás čekali Bělkovice. Hra byla prvních zhruba 8 minut dost vyrovnaná, ale pak už začal kralovat Chomoutov. Po pravé straně, skvěle protlačil míč Čaidy a dostal se i k velice nebezpečné střele, kterou gólman sice vyrazil, ale pouze k úplně volnému Čamimu, který bez problémů dorazil míč do odkryté brány Bělkovic. V náporu jsme pokračovali a měli jsme obrovské šance, ve kterých nám opět chybělo trošku štěstíčka, například když se Lukas Fučák dostal do obrovské šance, kdy nastřelil tyčku. Jenomže jsme pokračovali v obrovském náporu, Lukas se dostal po levé straně přes 2 hráče a natáhl na sebe 3 hráče Bělkovic, kteří se snažili obrat ho o míč i za cenu faulu, ale Lukas vše ustál a přihrál před prázdnou bránu Čamimu, který už neměl žádný problém vstřelit další gól do prázdné brány. Bělkovice poměrně rychle snížili a bylo poznat že formace Fučák, Čami, Čaidy, Bojčin už je unavená a tak přišlo střídání. Toto střídání proběhlo těsně před koncem zápasu s Bělkovicemi, ale přesto jsme stačili dát ještě dva góly. Nejprve trochu šťastný gól vstřelil ze skluzu Bunny a poté si Ača po samostatné práci vychutnal parádní kličkou gólmana Bělkovic a zvýšil na konečných 4:1. Lehké soupeře jsme měli tedy za sebou, ale teď nás čekal opravdový boj. První těžký soupeř, proti kterému jsme nastoupili, byl Dub. Hráči Dubu hráli velice agresivně a mnohdy i za hranicemi fotbalových pravidel, což dokazuje i naše přesilovka ke konci zápasu. Dub nás přehrával už od začátku, ale střílel velice šťastné góly. Nevědeli jsme jak na těžkého soupeře vyzrát. Nevyužili jsme ani přesilovky na konci zápasu a tak stav utkání skončil 1:3. V zápase proti Litovli, jsme hráli poměrně dobře, ale tentokrát jsme měli obrovskou smůlu. Tento zápas nás může mrzet nejvíce ze všech, jelikož Litovel skončila celkově první a my jsme byli nejblíž k tomu, abychom je porazili. Ihned jsme vstřelili gól, po parádním Lukasově překonání skvělého gólmana Litovle. Jenomže těsně potom bylo velice nešťastně srovnáno, když Hegi vyrazil míč do tyčky a ten už pomalu mířil od tyčky ven z branky za čáru, jeden z hráču Litovle ve skluzu poslal míč do Hegiho a od něj balón doputoval do branky. To byl první vlastní gól a pak na nás Litovel tlačila, obstřelovala brankovou konstrukci, ale sami gól dát nedokázali. Bohužel vždy jsme jim k tomu pomohli. Zbloudilý nákop vypadal bezpečně jenomže Ača vstřelil svůj druhý gól v zápase, tantokrát však do vlastní brány, když se mu míč odrazil od nohy a změnil směr natolik, že s tím Hegi nemohl nic udělat. Na konci jsme tlačili na Litovel a měli jsme pár zajímavých šancí, ale naší hře chyběla šťáva a chuť vyhrát. Nevložili jsme do hry srdíčko a asi proto jsme prohráli jak proti Dubu, tak proti Litovli a hlavně Majetínu. To byl závěrečný zápas turnaje, kdy se rozhodovalo, kdo bude na 3. místě. Tento zápas, jsme však rozhodli my sami už v prvních pěti sekundách zápasu, kdy jsme dostali první gól a zkazili jsme si tak celý zápas. Byli jsme oslabeni o Dana a to byl možná jediný hráč našeho týmu, který hrál se srdcem. V zápase proti Majetínu se ukázalo, že ještě potřebujem nabrat hodně zkušeností, abychom mohli například postoupit do krajského přeboru.

Hráči Chomoutova: Pavel Hegar, Tom Apsik, Čaidy, Dan Bojčin, Bunny, Meli, Dave Hrůša, Tom Ptáče, Lukas Fučák, Čami, Míša Nevěřil

Nejlepší hráč Chomoutova: Dan Boyko

Nejlepší střelci: Lukas Fučák (4 góly),  Čami (3 góly)

Celkové umístění: 4. místo