Stránky starších a mladších žáků fotbalového klubu Tj Sokol Chomoutov

Tj Sokol Chomoutov

Odkazy

ČMFS

Internetové stránky Českomoravského fotbalového svazu.

Olomoucký OFS

Web Okresního fotbalového svazu Olomouc.

Hodiny

Novinky

Hra bez srdce

Hejčínský turnaj šesti družstev (Radomír Čamek)
V sobotu 19.1.2008 přijeli naši starší žáci na gymnázium Hejčín, kde nás čekalo šest kvalitních družstev z olomouckého kraje. Do třech šaten, se museli vejít vždy dva týmy a v naší šatně byli Nové Sady, takže rivalita začala ještě před zápasem. Odehráli jsme jak zahajovací, tak závěrečný zápas turnaje a naším prvním soupeřem byli právě Nové Sady. Všichni jsme samozřejmě chtěli vyhrát tento zápas, jelikož každý věděl, že Nové Sady budou patřit k těm lehčím soupeřům na tomto turnaji a navíc pár hráčů se vzájemně zná a to je motivace jako hrom. Zápas začal velice vyrovnaně, ale pak přišel volný přímý kop, který Dan Boyko parádně trefil k tyči Novosadské brány. O pár minutek později, se k míči dostal Čami a podle známého fotbalového přísloví když nevíš co s balónem vystřel vstřelil druhý gól Chomoutova a první gól ve svém životě. Pak se Nové Sady trošku vzpamatovali a kontaktním gólem snížili na 2:1, ale na hřišti začala vládnout dvojka Bojčin, Fučák a byl z toho třetí gól Chomoutova, který vstřelil druhý jmenovaný do proti pohybu gólmana Nových Sadů Svozila. Porazili jsme tak tým z vyšší soutěže 1:3. Čekala nás 3 zápasová přestávka, ve které jsme studovali hru soupeřů a pilovali strategii. Pak už jsme se všichni těšili na hřiště, kde na nás čekali Bělkovice. Hra byla prvních zhruba 8 minut dost vyrovnaná, ale pak už začal kralovat Chomoutov. Po pravé straně, skvěle protlačil míč Čaidy a dostal se i k velice nebezpečné střele, kterou gólman sice vyrazil, ale pouze k úplně volnému Čamimu, který bez problémů dorazil míč do odkryté brány Bělkovic. V náporu jsme pokračovali a měli jsme obrovské šance, ve kterých nám opět chybělo trošku štěstíčka, například když se Lukas Fučák dostal do obrovské šance, kdy nastřelil tyčku. Jenomže jsme pokračovali v obrovském náporu, Lukas se dostal po levé straně přes 2 hráče a natáhl na sebe 3 hráče Bělkovic, kteří se snažili obrat ho o míč i za cenu faulu, ale Lukas vše ustál a přihrál před prázdnou bránu Čamimu, který už neměl žádný problém vstřelit další gól do prázdné brány. Bělkovice poměrně rychle snížili a bylo poznat že formace Fučák, Čami, Čaidy, Bojčin už je unavená a tak přišlo střídání. Toto střídání proběhlo těsně před koncem zápasu s Bělkovicemi, ale přesto jsme stačili dát ještě dva góly. Nejprve trochu šťastný gól vstřelil ze skluzu Bunny a poté si Ača po samostatné práci vychutnal parádní kličkou gólmana Bělkovic a zvýšil na konečných 4:1. Lehké soupeře jsme měli tedy za sebou, ale teď nás čekal opravdový boj. První těžký soupeř, proti kterému jsme nastoupili, byl Dub. Hráči Dubu hráli velice agresivně a mnohdy i za hranicemi fotbalových pravidel, což dokazuje i naše přesilovka ke konci zápasu. Dub nás přehrával už od začátku, ale střílel velice šťastné góly. Nevědeli jsme jak na těžkého soupeře vyzrát. Nevyužili jsme ani přesilovky na konci zápasu a tak stav utkání skončil 1:3. V zápase proti Litovli, jsme hráli poměrně dobře, ale tentokrát jsme měli obrovskou smůlu. Tento zápas nás může mrzet nejvíce ze všech, jelikož Litovel skončila celkově první a my jsme byli nejblíž k tomu, abychom je porazili. Ihned jsme vstřelili gól, po parádním Lukasově překonání skvělého gólmana Litovle. Jenomže těsně potom bylo velice nešťastně srovnáno, když Hegi vyrazil míč do tyčky a ten už pomalu mířil od tyčky ven z branky za čáru, jeden z hráču Litovle ve skluzu poslal míč do Hegiho a od něj balón doputoval do branky. To byl první vlastní gól a pak na nás Litovel tlačila, obstřelovala brankovou konstrukci, ale sami gól dát nedokázali. Bohužel vždy jsme jim k tomu pomohli. Zbloudilý nákop vypadal bezpečně jenomže Ača vstřelil svůj druhý gól v zápase, tantokrát však do vlastní brány, když se mu míč odrazil od nohy a změnil směr natolik, že s tím Hegi nemohl nic udělat. Na konci jsme tlačili na Litovel a měli jsme pár zajímavých šancí, ale naší hře chyběla šťáva a chuť vyhrát. Nevložili jsme do hry srdíčko a asi proto jsme prohráli jak proti Dubu, tak proti Litovli a hlavně Majetínu. To byl závěrečný zápas turnaje, kdy se rozhodovalo, kdo bude na 3. místě. Tento zápas, jsme však rozhodli my sami už v prvních pěti sekundách zápasu, kdy jsme dostali první gól a zkazili jsme si tak celý zápas. Byli jsme oslabeni o Dana a to byl možná jediný hráč našeho týmu, který hrál se srdcem. V zápase proti Majetínu se ukázalo, že ještě potřebujem nabrat hodně zkušeností, abychom mohli například postoupit do krajského přeboru.

 

     Hráči Chomoutova: Pavel Hegar, Tom Apsik, Čaidy, Dan Bojčin, Bunny, Meli, Dave Hrůša, Tom Ptáče, Lukas Fučák, Čami, Míša Nevěřil

     Nejlepší hráč Chomoutova: Dan Boyko

     Nejlepší střelci: Lukas Fučák (4 góly),  Čami (3 góly)

     Celkové umístění: 4. místo

     Skóre: 10:11

     Karty: Nikdo

Poslední komentáře
22.01.2008 14:36:40: Dík, ale už přesně nevim kdo dával ty góly, tekže je možný, že jsem se spletlsmiley${1}smiley${1}
20.01.2008 22:41:06: pěkně napsaný!!smiley${1} . fakt cool =Dsmiley${1}
 
This web made Chami (Radomír Čamek)