Lipník:Chomoutov

Dva jiné poločasy (Radomír Čamek)
V sobotu 20. září se odehrála utkání žáků mezi Lipníkem nad Bečvou a Chomoutovem.

V chladném počasí začal lépe soupeř, když byl již od začátku aktivnější a téměř nás nepustil k míči. Prvních pár minut jsme ještě vydatnému tlaku soupeře odolávali, ale zhruba po 5 minutách se už míč třepotal v naší síti. Tento gól soupeře nakopl a nás podkopl. Přestali jsme bránit a nestíhali jsme s Lipníkem držet krok. Dostávali jsme jeden gól za druhým a na konci poločasu se skóre vyhouplo na 5:0 pro Lipník.

O přestávce nám trenér vzkázal, ať na první poločas zapomeneme a hrajeme od znova. Mělo to svůj účinek.

Hned ze začátku druhé půle jsme nastoupili aktivněji a byli jsme lepší než soupeř. Snažili jsme se vyhrát alespoň druhý poločas a dařilo se nám to. Petr "Melinho" Hansel utekl obraně a ještě skvěle vystřelil. Jeho střelu gólman pouze vyrazil k Radku Čamkovi, který měl už snadnou práci a snížil tak na 5:1. Tento gól nás povzbudil a začali jsme hrát ještě lépe. Bohužel jsme rychle po této brance znovu inkasovali takže soupeř zvýšil na 6:1. Přesto jsme si šli za svým cílem a to vyhrát druhou půli. Závar před brankou soupeře a míč se ocitl volný v malém vápně. Čami přenechal míč Dancovi a ten se nemýlil. Svou ranou snížil na 6:2. Stále jsme byli častěji u míče a měli jsme více šancí. Zhruba 60. minuta a další gól ve kterém měl prsty Meli a Pavel Daněk. Melinho poslal krásný pas Dancovi, který nádherně přeloboval gólmana domácích a svým druhým gólem tak upravil na 6:3. Na konci zápasu jsme měli ještě několik slibných příležitostí, například když Marek Jemelka po rohovém kopu vystřihl perfektní nůžky, které gólman s velkými potíži nakonec zlikvidoval. V samotném závěru jěště nadějně vystřelil Tom Ptačník, ale jeho pokus mířil o trocu výš, než bylo zapotřebí. Konečný stav utkání: 6-3.

Sestava Chomoutova: 1. P. Hegar - 2. M. Šimek, 3. D. Hruška, 4. A. Kluka (C), 5. R. Sázel, 6. P. Hansel, 7. M. Jemelka, 8. P. Daněk, 9. T. Ptačník, 10. M. Nevěřil, 11. L. Holubec - 12. R. Čamek, 13. M. Bartoněk

Střelci Chomoutova: P. Daněk 2, R. Čamek