Stránky starších a mladších žáků fotbalového klubu Tj Sokol Chomoutov

Tj Sokol Chomoutov

Odkazy

ČMFS

Internetové stránky Českomoravského fotbalového svazu.

Olomoucký OFS

Web Okresního fotbalového svazu Olomouc.

Hodiny

Novinky

Mladší v roce 2007

MLADŠÍ ŽÁCI - ZPRÁVA O ČINNOSTI ZA ROK 2007 (Miroslav Fukan)

 

         Rok 2007 jsme zahájili tvrdou zimní přípravou v tělocvičně v Horce a v Černovíře. Trénovali jsme dvakrát týdně. Připravovali jsme se na jarní sezónu. V rámci přípravy jsme se zúčastnili několika kvalitních halových turnajů.

 

 

         Na jaře jsme navázali na úspěšný podzim, po kterém jsme přezimovali na čele tabulky s plným počtem bodů a náskokem sedmi bodů. Pokračovali jsme ve vítězné sérii. Všechny jarní zápasy jsme vyhráli. Stali jsme se přeborníky okresu s plným počtem 66 bodů a skóre 183:4. Nejlepším střelcem celé soutěže byl Lukáš Fukan se 44 góly, další úspěšní střelci byli Patrik Nekvapil s 27 a Jirka Neplech s 25 góly. Přebornický titul jsme oslavili na závěrečné společně s rodiči a přáteli družstva. V tradičním zápase proti rodičům utrpěli naši žáci jedinou porážku v sezóně.

 

         V létě jsme se zúčastnili turnaje Festival fotbalu v Dánsku. Této akce se v různých kategoriích zúčastnilo více než 200 fotbalových družstev. Ve skupině jsme se utkali s družstvy z Německa, Litvy, Švédska a Česka. Odehráli jsme pěkná utkání s velmi kvalitními soupeři. Ve skupině jsme třikrát prohráli a jednou remizovali. V závěrečných bojích o umístění jsme jednou vyhráli a jednou prohráli. Celá akce se vydařila, pro kluky i pro realizační tým to byl pěkný zážitek. Kromě fotbalových zážitků jsme se stihli vykoupat v moři, navštívit zábavní park a Kodaň. Tato akce byla odměnou za titul a přispěla ke stmelení kolektivu.

 

        Vzhledem k dobrému umístění starších a mladších žáků jsme podali přihlášku do krajské soutěže a následně jsme postoupili. Letní přípravu jsme začali společně s družstvem starších žáků na hřišti v Chomoutově na konci prázdnin dvoufázovými tréninky. Společné tréninky se nám osvědčily, a tak jsme v nich pokračovali celý podzim. Povedlo se nám družstvo doplnit o několik hráčů. Novou soutěž jsme zahájili plni očekávání. Povedlo se nám zahájit dvěma vítězstvími na hřišti Kojetína a Nezamyslic. To nás uklidnilo, zjistili jsme, že i ve vyšší soutěži můžeme uhrát dobré výsledky. Celý podzim se nám dařilo a ve 13 zápasech jsme 11krát vyhráli jednou remizovali a pouze jednou prohráli s vedoucím družstvem soutěže Nemilanama. Po podzimu jsme skončili na druhém místě se ziskem 34 bodů a skóre 58:15. Do práce u družstva se aktivně zapojili kromě trenéra Petra Ptáčníka, pan  Martin Boyko, Milan Vokurka, Martin Sázel, Jirka  Nevěřil. Velkou podporu jsme měli i v řadách rodičů a fanoušků, kteří nám vytvářeli domácí atmosféru i na hřištích soupeře. Vzhledem k nepříznivému počasí byla plánovaná dvě podzimní kola přeložena na jaro.

 

 

 

        Zimní přípravu jsme již tradičně zahájili už v prosinci, připravovali jsme se na Mezinárodní turnaj o pohár předsedy okresního fotbalového svazu. V těžké konkurenci  jsme obsadili pěkné páté místo.

 

        Celkově můžeme rok 2007 hodnotit jako úspěšný. Za zmínku, která potvrzuje, že v družstvu panují dobré vztahy stojí to, že si družstva starších a mladších žáků vytvořila vlastními silami internetové stránky na kterých se dozvíte výsledky a zajímavosti z dění v obou družstvech.

 

V roce 2008 se budeme snažit navázat na úspěchy z roku 2007.

 

Děkuji Všem přátelům a fanouškům družstva za podporu a pomoc v roce 2007.
Žádné komentáře
 
This web made Chami (Radomír Čamek)