Nový úkol

Nebýt nemocní (Radomír Čamek)
Dostali jsme od trenérů na poslední dva mistráky jediný, ale zato velmi důležitý úkol a to Nebýt nemocní. Je listopad a to je měsíc různých viróz, chřipek a podobných nemocí a proto nám trenér přikázal, abychom se na těch posledních pár venkovních tréninků pořádně oblékali. Už nás čekají jen již zmiňovaná dvě mistrovská utkání a poté už zimní příprava. Před přípravou však absolvujeme ještě dalších 14 dní tréninku na chomoutovském fotbalovém hřišti. První z těchto dvou mistráků, odehrajeme v neděli doma proti předposlednímu celku tabulky Nezamyslicím. Pokud tento zápas vyhrajeme (což bychom na 90% měli), můžeme se v tabulce posunout na 4. místo. V sobotu spolu totiž odehrají zápas Nemilany a Náměšť na Hané. Nemilany jsou obávaným soupeřem, který dlouhodobě okupuje první postupovou příčku. Jsou jednoznačným favoritem na postup a vedou tabulku o 5 bodů před druhými Želatovicemi. Když budou hrát v kompletní sestavě, je velice pravděpodobné, že zvítězí. My jsme s Nemilanama prohráli venku poměrně vysoko 5:1. Náměšť na Hané je na tom v tabulce o něco hůře, avšak v poslední době tento tým velice posílil a dal dohromady dosti silnou sestavu. Hráči tohoto celku by mohli poměrně potrápit Nemilany a možná i zvítězit. Mají výtečnou formu, kterou jen potvrzuje vítězství venku proti Chválkovicím (které rozhodně nepatří mezi slabé celky) 2:5. Největší formu má asi jejich kanonýr Roman Dohnal. Tomu se podařilo překonat brankáře už 26krát a má devíti gólový náskok na druhého nejlepšího střelce Davida Svačinu z Želatovic. I druhý nejlepší střelec Náměště má více gólů než nejlepší ostrostřelec Nemilan. Střelec Náměště Matěj Vyroubal vstřelil gólů 11, zatímco Lukáš Čonka z Nemilan vsítil "jen" 10 přesných zásahů. Náš tým s Náměští doma vyhrál 1:0 díky proměněné penaltě Tomáše Ptačníka. Zápas, který se odehraje v sobotu mezi těmito dvěma týmy bude velice zajímavý a každému týmu půjde o něco jiného a ať už bude výsledek jakýkoliv, bude se nás to stejně týkat. Pokud oba týmy remizují nebo Náměšť prohraje posunem se na 4. příčku (za předpokladu, že porazíme outsidera z Nezamyslic). Pokud prohrají Nemilany, přijdou o svůj velký náskok a už pro ně nebude tak lehké udržet si tu 1. postupovou pozici. Každý tipuje jako vítěze někoho jiného a já osobně sázím na remízu.

Závěr podzimní části bude určitě ještě zajímavý a nám nezbývá než doufat, že se nám podaří. Aby se nám ale podařil musíme zvládnout jeden důležitý úkol a to Nebýt nemocní