Přijatelný výsledek

Holice : Chomoutov (Radomír Čamek)
Na poslední lednový den jsme měli naplánované přátelské utkání proti 1. HFK Olomouc. Toto střetnutí se mělo odehrát na holické umělé trávě a šli jsme do něj s vědomím, že prohrajeme, a tak bylo naším cílem zahrát si. Cíl se nám podařilo splnit víc než dost, jelikož se hrálo 2x 40 minut, takže si zahrál úplně každý. Do prvního poločasu jsme vstoupili poněkud zaskočení naším protivníkem, ale podařilo se nám rychle se vzpamatovat a ubránili jsme nápor soupeře. Zhruba 25 minut jsme drželi vyrovnaný stav, ale pak se jeden protihráč dostal ke střele z 10 metrů a pod břevno otevřel skóre zápasu. Do konce poločasu jsme udrželi téměř vyrovnaný stav, ale poté přišla výměna Dana a Lukase (kteří jsou momentálně na zimní přípravě v Holici) za dva hráče z 1. HFK. Druhý poločas se proměnil v trénink a trenér experimentoval a zkoušel různé hráče na různých postech (například postavení Romana do útoku). Holice začala kralovat a ukázala, že rozdíl mezi divizí a námi je opravdu veliký. Navíc jsme na "trávě" hráli poprvé od listopadu loňského roku a nebyli jsme sehraní. Snažili jsme se ubránit, ale bez Dana naše defenzíva fungovala jako motor bez oleje. Nechávali jsme soupeři moc prostoru ke skórování a ten toho využíval. Můžeme poděkovat Pavlovi Hegarovi, který nás svými zákroky mnohokrát zachránil od inkasované branky. Přesto jsme však jeden gól dali bohužel do vlastní sítě. Náš smolař Ača při pokusu zblokovat střelu z úhlu na roh, trefil vlastní branku. Druhý poločas poznamenaný experimenty a nesehraností, se Holici vydařil a nastřílel nám v něm 5 respektive 4 branky (jednu jsme si vstřelili sami). Se zápasem můžeme být spokojeni, jelikož se nikdo nezranil, vyzkoušeli jsme si zahrát proti týmu z divize, který hrál opravdu sportovně a jsme spokojeni také se spravedlivým rozhodčím, kterého ztvárnil trenér 1. HFK. V příštím zápase bychom měli však více a přesněji kombinovat a naše hra bude muset být rychlejší, tedy pokud budeme chtít uspět proti takovým soupeřům jako jsou Chválkovice, Nemilany, Opatovice nebo například Náměšť na Hané.

Hráči Chomoutova: P. Hegar, T. Absolon, D. Boyko, D. Gaja, J. Neplech, R. Sázel, R. Čamek, P. Hansel, D. Hruška, M. Doležel, L. Holubec, M. Nevěřil, F. Zubal

Góly: Nikdo (Absolon vlastní)