Turnaj SK UP

Pěkné čtvrté místo (Radomír Čamek)

V pondělí 17. listopadu sehráli naši starší žáci turnaj ve sportovní hale SK UP. Turnaje se zúčastnilo 8 týmů, které byli rozděleny do dvou skupin.

SKUPINA A

1. Uničov

2. Doloplazy

3. Šternberk

4. Hlubočky

SKUPINA B

1. 1.HFK Olomouc B

2. Chomoutov

3. Nové Sady

4. Horka n/M

Konečné pořadí obou skupin.

První zápas náš tým nastoupil proti svým sousedům z Horky. V tomto utkání diktovalo tempo mužstvo Chomoutova a celou dobu mělo velikou převahu. Horka se marně snažila bránit a ještě marnější byla snaha o útok. Tento zápas skončil 5:1.

V druhém utkání Chomoutov nastoupil proti "béčku" starších žáků 1. HFK Olomouc. Zápas se vyíjel nečekaně dobře pro náš celek a překvapivě jsme se ujali vedení. Toto vedení trvalo velmi dlouho a už se zdálo, že náš tým favorizovanou Holici porazí. Jenomže přišel zvrat, když si Marek Brázda nepřesně vyběhl a dostal tak vyrovnávající gól. Bylo to zhruba 3-5 minut před koncem, což nás velmi mrzelo a možná i díky této brance jsme ztratili převahu. Nicméně o chvilku později přišel další klíčový moment zápasu. Rohový kop pro náš tým zahrával Pavel Daněk (který mimochodem na tomto turnaji vstřelil 2 góly přímo z rohového kopu) a svým centrem našel nohu Adama Kluky, od které míč miřil za záda brankáře. Kuky sice překonal brankáře, ale radost mu zkazil jeden z obránců, který doslova na brankové čáře zachránil svůj celek od druhého gólu. A podle starého fotbalového přísloví nedáš dostaneš se Holici podařilo otočit skóre utkání v poslední půlminutě na 2:1.

Poslední zápas ve skupině náš tým nastoupil proti Novým Sadům do zápasu, který měl rozhodnout o tom, kdo si zahraje o 3. místoproti Doloplazům. Celý zápas probíhal vyrovnaně, ale na straně vítězů nakonec skončil Chomoutov.

Zápas o 3. místo proti Doloplazům podal náš celek nejhorší výkon na turnaji. Ani to nebylo tak naším výkonem, jako spíše kvalitou soupeře, který na tomto turnaji ukázal, proč přezimoval v Okresním přeboru na 1. příčce. Doloplazy mají obrovskou formu, o které se naši starší žáci přesvědčili právě v utkání o 3. místo. Téměř k ničemu nás nepustili a určovali scénář hry. Tento zápas skončil 5:1 pro našeho soupeře a náš celek z Chomoutova tedy celkově obsadil krásné 4. místo.