Začíná nová sezóna

Je tady nová sezóna (Radomír Čamek)
A je to tady!!! Letní přestávka končí, a tak se po necelých dvou měsících oddechu opět vracíme k fotbalu. Někdo se toho nemohl dočkat a někdo by raději přestávku prodloužil. Do nové sezóny vstoupíme zápasem proti velkému favoritovi na postup Náměšti na Hané. První zápas sezóny 08/09 odehrajeme na půdě našeho soupeře 23. srpna v 9 hodin ráno.

Premiérový trénink nás však čeká o 9 dní dříve. Ve čtvrtek 14. srpna v 16:30 absolvujeme první trénink s novými trenéry. Starší žáky bude nadále trénovat Mirek Fukan, tentokrát však bez svého skvělého bývalého asistenta Petra Ptačníka, ale s novou posilou Jiřím Nevěřilem. Mladším žákům zůstal Milan Vokurka, kterého letos doplní kondiční trenér Martin Sázel.

Zajímavá bude také nová sestava, jelikož nám odešlo několik důležitých hráčů do dorostu. Náš kapitán a skvěle technicky vybavený hráč Tom Ptačník, dále pak rychlík Michal "Bunny" Doležel, vysoký obránce Kryštof "Štofa" Opavský, a naše brazilská hvězda Petr "Melinho" Hansel. Nepočítaje Toma "Apsika" Absolona s ročníkem 92. Můžeme být však ještě rádi, že jsme dopadli takto, jelikož například Chválkovicím, právě kvůli odchodům do dorostu odešel celý tým. Tím však trápení se sestavou nekončí. Stále je velmi nejistá situace kolem hráčů z Holice. Nikdo neví jak to všechno dopadne a kdo nám nakonec v Chomoutově zůstane a kdo odejde do 1. HFK Olomouc.

V naší soutěži máme hned několik nováčků a nejeden tým může velice zamíchat s pořadím soutěže. Do vyšší soutěže postoupili Nemilany a v soutěži již neuvidíme také  Nezamyslice, Domaželice Hvozd a Kojetín. Naopak v naší skupině krajské soutěže můžeme přivítat Kozlovice, Čechovice a hlavně Velký Týnec. Zatímco loni v naší soutěži bojovalo 14 týmů, letos bude zápasit pouze 12 celků. Největší favoriti na postup v kategorii starších žáků jsou hráči Želatovic, Náměště na Hané, Kostelce a Opatovic. Ovšem Opatovice budou mít zřejmě hodně hráčů odchozích do dorostů. Naopak do boje o postup by se letos mohl zapojit i Chomoutov, jelikož v porovnání s ostatními favority většina základní sestavy zůstala v kategorii SŽ. Ovlivnit pořadí může i Velký Týnec od kterého se čeká, že může potrápit favority soutěže. Naopak o sestup letos budou zřejmě bojovat Chválkovice, kterým se naprosto rozpadla loňská základní sestava starších žáků.

Letošní sezóna se každopádně jeví zajímavě, tak si počkejmě jak se Chomoutovu vydaří.