Želatovice:Chomoutov

Rozhodčí nás utopil (Radomír Čamek)
Na den matek, tedy 11. května, nás čekaly náročné zápasy s Želatovicemi. Třetí tým tabulky starších žáků s námi první utkání prohrál 1:0, takže se dala očekávat odveta. První nastoupili starší žáci, kteří předváděli výtečnou defenzívu. Želatovice nás zpočátku přehrávaly, ale časem se náš soupeř unavil a zapomínal na zadní vrátka. Zhruba ve 25. minutě vybojoval volný přímý kop ze zajímavé pozice Jirka Neplech a sám ho poté parádně zakončil. Do konce poločasu se už nic podstatného nestalo, takže jsme odcházeli do kabin ve vedení 1:0. Po přestávce se hrála vyrovnaná hra, kterou však začal kazit rozhodčí. Nezbývá než doufat, že jeho minely nebyly záměrné. To, že nepískal opakované fauly domácích, bychom snad ještě překousli. To, že za likvidační zákroky domácích nechal karty odpočinout a za naše následné protesty neváhal kartu použít, se možná dá pochopit. Ale odpískání penalty, když Martin Šimek jednoznačně hrál míč, to už bylo snad trochu moc. Jediná polehčující okolnost byla skvělá herecká estráda údajně faulovaného útočníka domácích. Penaltu, soupeř s obrovským štěstím od břevna proměnil, a tak srovnal stav na 1:1. Otřesný výkon rozhodčího však pokračoval. Netrvalo to dlouho a domácí útočník se řítil na naši branku, ovšem z ofsajdu, který však rozhodčí, také záhadně přehlédl. Gól byl uznán a Želatovice se mohli radovat. O chvilku později se řítil další útočník Želatovic na našeho gólmana a opět z ofsajdu. Rozhodčí počkal až hráč dokončí akci a když vystřelil vedle, písknul ofsajd. Kdo ví, jestli by "rozhodčí" písknul ofsajd i v případě, že by domácí hráč šanci proměnil... Nicméně rozhodně jsme se nevzdávali a vytvářeli jsme tlak na soupeře. Zhruba 65. minuta a jednoznačná ruka domácího hráče v pokutovém území. Rozhodčí však opět záhadně přehlédl. Vyhrocený závěr utkání už nic nevyřešil, takže Želatovice s pomocí rozhodčího (spíše rozhodčí s pomocí Želatovic) vyhrály 2:1.

Sestava Chomoutova: 1. M. Brázda - 2. T. Absolon, 3. M. Šimek, 4. D. Gaja, 5. J. Neplech, 6. P. Hansel, 7. R. Sázel, 8. P. Daněk, 9. T. Ptačník (C), 10. D. Stříž, 11. M. Nevěřil - 12. T. Doležel, 13. R. Čamek, 14. O. Stavinoha, 15. D. Hruška, 16. L. Holubec, 17. P. Hegar

Góly: J. Neplech

Karty: D. Stříž, M. Šimek

Nejlepší hráč: Rozhodčí P. Caletka